Pentru zilele in care nu aveti prea mult timp la dispozitie, dar va doriti o manichiura perfecta alegerea cea mai simpla este modelul autocolant. Eu am achizitionat 4 astfel de modele printre care si cel aplicat pe unghii in poza de mai sus.
Ca si culoare de baza am folosit nuanta 87 de la Golden Rose - un portocaliu-rose.
Dupa uscarea ojei, am aplicat modelul pe unghii, care s-a lipit foarte usor si care de asemenea, rezista foarte bine.
La final, am aplicat un strat de lac pentru o finisare lucioasa si de durata.
Sper sa va placa!
Pana data viitoare,
From Mona with Gloss
Ma numesc Mona si m-am hotarat sa impart cu voi ideile mele de beauty, fashion si lifestyle. Imi propun sa va tin la curent cu ultimele aparitii, cu ce produse am incercat sau unde sunt cele mai bune reduceri. Dar nu numai... Sper sa fie mai mult decat un blog de beauty&lifestyle, sper sa fie o experienta. Si numai voi imi veti putea spune daca am reusit asta!
sâmbătă, 19 februarie 2011
NOTD: Orange dream - simplu de facut si de efect
Etichete:
golden rose,
notd,
orange,
portocaliu
Giveaway Benefit
Adela Sirghie impreuna cu Benefit ofera posibilitatea castigarii unui produs la alegere.
Mai multe detalii gasiti aici.
Pana data viitoare,
From Mona with Gloss
vineri, 18 februarie 2011
Oferta speciala Boots: 3 produse la pret de 2 si recomandari
Pana in data de 9 martie puteti beneficia de oferta speciala Boots. In farmaciile SensiBlu puteti achizitiona 3 produse si veti plati numai 2 (produsul gratuit este cel cu pretul cel mai scazut).
Boots este o marca aparuta inca din 1849 care acum detine peste 1400 de magazine in Marea Britanie si care are 30% cota de piata in domeniile de sanatate si beauty. Daca nu ati incercat produsele Boots, acum este momentul sa o faceti. Nu veti fi dezamagiti!
Idei de shopping:
Boots este o marca aparuta inca din 1849 care acum detine peste 1400 de magazine in Marea Britanie si care are 30% cota de piata in domeniile de sanatate si beauty. Daca nu ati incercat produsele Boots, acum este momentul sa o faceti. Nu veti fi dezamagiti!
Idei de shopping:
- produse pentru ingrijirea parului de la Toni&Guy;
- produse de machiaj No7;
- produsele Sanctuary SPA Covent Garden;
- gama de unt de corp Amazon Forest;
- gama de produse Mediterranean;
- gama de produse cu ingrediente exotice Hawaiian Islands;
Despre cele doua unturi de corp gasiti mai multe detalii aici.
De asemenea, o alta gama cu produse foarte dragi mie este Natural Collection. Cremele, gelurile de dus, spray-urile de corp miros a zmeura, capsuni si alte fructe atat de bine ca iti vine sa le mananci! Iar ambalajele sunt absolut adorabile!
De exemplu, cum vi se pare aceasta crema? Eu o ador si cred ca am avut-o in aproape toate aromele!
Toate produsele au preturi accesibile si pot fi gasite in farmaciile SensiBlu.
Care este produsul vostru favorit Boots?
Pana data viitoare,
From Mona with Gloss
Credite foto: http://www.boots.com/
joi, 17 februarie 2011
Tried&tested: Pigmentul de la MAC - cel mai versatil produs cosmetic
De ceva vreme vazusem aceasta nuanta de pigment in magazinul MAC si mi-o doream foarte mult. Asa ca am fost foarte incantata cand a gasit-o in magazin, deoarece o perioada nu a fost disponibila. Dupa ce v-am povestit cate ceva despre preturile din magazinul MAC si despre pigment aici, a sosit momentul sa va si arat de ce imi place atat de mult acest produs!
Eu mi-am cumparat pigmentul MAC in nuanta Bright Fuchsia si l-am folosit pentru aplicarea pe buze, dar si pe ochi. Culoarea este un rosu-ciclam, care variaza in functie de textura si de lumina. Si pana acum am spus ca nu o sa ma dau cu nuante de rosu la ochi, dar cred ca de acum o sa aplic principiul "Never say never".
Rezultatul a fost urmatorul:
Pigmentul are 4,5 g, dar aceasta cantitate este suficienta pentru foarte multe aplicari.
OCHI
Pentru aplicarea pe ochi am folosit pigmentul pentru a crea un tus care a fost obtinul cu ajutorul apei termale. Pensula cu care va fi aplicat tusul se uda cu putina apa termala si apoi este introdusa in pigment. Totul este foarte simplu!
Eu am folosit apa termala Avene si am obtinut urmatorul rezultat:
BUZE
Pentru crearea unui gloss se utilizeaza unul incolor in combinatie cu pigmentul. Deoarece nu am un gloss incolor am folosit unul de la Givenchy intr-o usoara nuanta de roz si cu particule albastre/mov. Combinatia se poate face pe mana si se poate aplica apoi sau se poate face direct prin aplicarea gloss-ului pe buze si a pigmentului pe deasupra.
ALTE UTILIZARI
In functie de nuanta pigmentului, acesta poate fi folosit si sub alte forme decat tus, gloss, sau fard liber.
De exemplu, un pigment in nuante de auriu sau argintiu poate fi folosit:
Voua cum vi se pare?
Pana data viitoare,
From Mona with Gloss
Eu mi-am cumparat pigmentul MAC in nuanta Bright Fuchsia si l-am folosit pentru aplicarea pe buze, dar si pe ochi. Culoarea este un rosu-ciclam, care variaza in functie de textura si de lumina. Si pana acum am spus ca nu o sa ma dau cu nuante de rosu la ochi, dar cred ca de acum o sa aplic principiul "Never say never".
Rezultatul a fost urmatorul:
Pigmentul are 4,5 g, dar aceasta cantitate este suficienta pentru foarte multe aplicari.
OCHI
Pentru aplicarea pe ochi am folosit pigmentul pentru a crea un tus care a fost obtinul cu ajutorul apei termale. Pensula cu care va fi aplicat tusul se uda cu putina apa termala si apoi este introdusa in pigment. Totul este foarte simplu!
Eu am folosit apa termala Avene si am obtinut urmatorul rezultat:
BUZE
Pentru crearea unui gloss se utilizeaza unul incolor in combinatie cu pigmentul. Deoarece nu am un gloss incolor am folosit unul de la Givenchy intr-o usoara nuanta de roz si cu particule albastre/mov. Combinatia se poate face pe mana si se poate aplica apoi sau se poate face direct prin aplicarea gloss-ului pe buze si a pigmentului pe deasupra.
ALTE UTILIZARI
In functie de nuanta pigmentului, acesta poate fi folosit si sub alte forme decat tus, gloss, sau fard liber.
De exemplu, un pigment in nuante de auriu sau argintiu poate fi folosit:
- in lotiunea de corp pentru crearea unor usoare sclipiri;
- in parfum;
- in pudra libera pentru un look mai luminos.
Voua cum vi se pare?
Pana data viitoare,
From Mona with Gloss
Etichete:
M.A.C.,
MAC,
pigment,
pigment MAC,
tried and tested
miercuri, 16 februarie 2011
Body Spa Unirii ... dezamagire!
Ieri am fost la prima sedinta dintr-un abonament cumparat de pe cauta reduceri.ro la salonul Body Spa Unirii. Dupa experienta avuta cu Silouette by Alexia, am incercat sa caut mai multe detalii despre acest salon inainte de a cumpara pachetul de servicii. M-am uitat pe site-ul lor, pozele mi s-au parut dragute si pareau sa existe cliente multumite.
Acum va voi povesti experienta mea. Dupa ce am ajuns la salon (localizat pe Calea Serban Voda nr 36, un pic mai sus de cladirea ASE-ului de la Unirii) am asteptat 5-10 minute in fata usii deoarece aceasta era blocata. O fata de la salon a incercat de cateva ori sa o deschida si intr-un final am reusit sa intru. Desi am stat in frig, eram convinsa sa nu imi fac o imagine negativa din acest aspect.
Dupa ce am intrat, am urcat pana la receptie unde ... am stat ... tot aproximativ 10 minute deoarece nu era nimeni acolo. Receptia este frumos aranjata, pe nuante de rosu si negru si cu niste scaune gen poang (asta ignorand niste ambalaje de chips-uri si floricele ramase pe un birou - probabil de ieri, deoarece programul abia incepuse).
Dupa un timp a venit doamna de la receptie care mi-a verificat voucherul si programarea. Am avut o scurta discutie despre problema usii si am aflat ca "se mai intampla". Mi s-a oferit un halat pe care a fost trecut numele meu si am intrat la vestiar (langa biroul de la receptie) pentru a ma schimba. Apoi am fost invitata pentru procedura in camera din spate.
Aici am avut aceeasi dezamagire experimentata anterior - in camera erau trei paturi puse unul langa celalat (foarte aproape) si inca unul inghesuit langa usa (care spre norocul meu mi-a fost oferit). Doua dintre paturi erau deja ocupate, iar procedura impachetarii cu paprika a inceput.
O sa fac o scurta paranteza pentru a preciza faptul ca fetele de la salon erau imbracate in hainele de strada, iar cea care mi-a efectuat procedura era foarte bolnava si tusea destul de rau - motiv pentru care a plecat in scurt timp acasa.
Revenind la procedura, mi s-a aplicat un ulei cu paprika si apoi am fost acoperita cu folie, m-am asezat pe pat si am fost acoperita si cu niste prosoape. Am incercat sa citesc, dar acest lucru mi-a fost imposibil datorita luminii precare (din cele 3 spoturi disponibile 2 erau arse, iar gemuletul - folosesc diminutivul pentru a reda marimea actuala - nu permitea intrarea suficienta a luminii) si a unei cliente care a vorbit in continuu la telefon.
Astfel am verificat ceasul foarte des si mi-am dat seama ca se facuse foarte frig. Am rugat-o pe doamna de la receptie impreuna cu o alta clienta sa ne mai aduca niste prosoape, iar pe la mijlocul procedurii a fost adus si un resou. In acest timp doamna a mentionat ca asa este in salon - este frig - iar vara este foarte cald (datorita izolarii cladirii).
Pana sa mi se termine procedura am asistat si la schimbarea patului dupa ce o clienta a terminat impachetarea. Prosopul de pe pat nu a fost schimbat, ci doar acoperitoarea de tifon de deasupra si servetelul de hartie din dreptul capului.
Dupa terminarea procedurii, am fost scoasa din folie si am tremurat ingrozitor. M-am grabit spre vestiar, dar acesta era ocupat, asa ca am asteptat in chiloti si in halat langa receptie pentru a ma putea schimba. Probabil ca aceasta masura nu era necesara deoarece peste mine a intrat fara nicio problema o doamna in timp ce ma schimbam.
Dupa ce m-am imbracat am intrebat-o pe doamna de la receptie daca toate procedurile se fac in camera din spate. Aceasta s-a intors cu o privire suspicioasa si usor deranjata si m-a intrebat de ce. I-am mentionat ca am mai vazut o camera in care pareau sa se faca si impachetari si am intrebat daca exista posibilitatea sa se ofere un paravan intre paturi. Replica a fost urmatoarea:
- Doamna, acesta este un SALON!
- Am inteles ca acesta este un SALON, dar exista si saloane care au paturile dintr-o camera separate prin perdelute sau paravane.
- Bine, doamna, o sa va punem un paravan special pentru dvs.!
Si mi s-a sugerat ca am platit un abonament redus, deci nu ar trebui sa am pretentii asupra serviciilor si conditiilor oferite.
Apoi am incercat sa fac o programare, ceea ce este mai greu deoarece "Nu vedeti?? Toate astea sunt vouchere!" Problema voucherelor (despre care doamna de la receptie a mentionat ca incearca sa termine o data cu ele) a fost mentionata periodic cat am stat in salon, ceea ce ma face sa ma intreb de ce saloanele mai participa la astfel de promotii daca deranjul este atat de mare?
In concluzie, salonul este amplasat accesibil si central, procedurile par sa fie eficiente (mi s-a parut ca paprika aplicata a avut efecte si dupa terminarea impachetarii), unele cliente sunt chiar multumite, dar conditiile oferite lasa de dorit, salonul nu este orientat pe nevoile clientilor, acestia sunt tratati diferit in functie de cat au platit, iar personalul nu este intotdeauna binevoitor. Mie mi s-a parut o experienta dezamagitoare!
Pana data viitoare,
From Mona with Gloss
Acum va voi povesti experienta mea. Dupa ce am ajuns la salon (localizat pe Calea Serban Voda nr 36, un pic mai sus de cladirea ASE-ului de la Unirii) am asteptat 5-10 minute in fata usii deoarece aceasta era blocata. O fata de la salon a incercat de cateva ori sa o deschida si intr-un final am reusit sa intru. Desi am stat in frig, eram convinsa sa nu imi fac o imagine negativa din acest aspect.
Dupa ce am intrat, am urcat pana la receptie unde ... am stat ... tot aproximativ 10 minute deoarece nu era nimeni acolo. Receptia este frumos aranjata, pe nuante de rosu si negru si cu niste scaune gen poang (asta ignorand niste ambalaje de chips-uri si floricele ramase pe un birou - probabil de ieri, deoarece programul abia incepuse).
Dupa un timp a venit doamna de la receptie care mi-a verificat voucherul si programarea. Am avut o scurta discutie despre problema usii si am aflat ca "se mai intampla". Mi s-a oferit un halat pe care a fost trecut numele meu si am intrat la vestiar (langa biroul de la receptie) pentru a ma schimba. Apoi am fost invitata pentru procedura in camera din spate.
Aici am avut aceeasi dezamagire experimentata anterior - in camera erau trei paturi puse unul langa celalat (foarte aproape) si inca unul inghesuit langa usa (care spre norocul meu mi-a fost oferit). Doua dintre paturi erau deja ocupate, iar procedura impachetarii cu paprika a inceput.
O sa fac o scurta paranteza pentru a preciza faptul ca fetele de la salon erau imbracate in hainele de strada, iar cea care mi-a efectuat procedura era foarte bolnava si tusea destul de rau - motiv pentru care a plecat in scurt timp acasa.
Revenind la procedura, mi s-a aplicat un ulei cu paprika si apoi am fost acoperita cu folie, m-am asezat pe pat si am fost acoperita si cu niste prosoape. Am incercat sa citesc, dar acest lucru mi-a fost imposibil datorita luminii precare (din cele 3 spoturi disponibile 2 erau arse, iar gemuletul - folosesc diminutivul pentru a reda marimea actuala - nu permitea intrarea suficienta a luminii) si a unei cliente care a vorbit in continuu la telefon.
Astfel am verificat ceasul foarte des si mi-am dat seama ca se facuse foarte frig. Am rugat-o pe doamna de la receptie impreuna cu o alta clienta sa ne mai aduca niste prosoape, iar pe la mijlocul procedurii a fost adus si un resou. In acest timp doamna a mentionat ca asa este in salon - este frig - iar vara este foarte cald (datorita izolarii cladirii).
Pana sa mi se termine procedura am asistat si la schimbarea patului dupa ce o clienta a terminat impachetarea. Prosopul de pe pat nu a fost schimbat, ci doar acoperitoarea de tifon de deasupra si servetelul de hartie din dreptul capului.
Dupa terminarea procedurii, am fost scoasa din folie si am tremurat ingrozitor. M-am grabit spre vestiar, dar acesta era ocupat, asa ca am asteptat in chiloti si in halat langa receptie pentru a ma putea schimba. Probabil ca aceasta masura nu era necesara deoarece peste mine a intrat fara nicio problema o doamna in timp ce ma schimbam.
Dupa ce m-am imbracat am intrebat-o pe doamna de la receptie daca toate procedurile se fac in camera din spate. Aceasta s-a intors cu o privire suspicioasa si usor deranjata si m-a intrebat de ce. I-am mentionat ca am mai vazut o camera in care pareau sa se faca si impachetari si am intrebat daca exista posibilitatea sa se ofere un paravan intre paturi. Replica a fost urmatoarea:
- Doamna, acesta este un SALON!
- Am inteles ca acesta este un SALON, dar exista si saloane care au paturile dintr-o camera separate prin perdelute sau paravane.
- Bine, doamna, o sa va punem un paravan special pentru dvs.!
Si mi s-a sugerat ca am platit un abonament redus, deci nu ar trebui sa am pretentii asupra serviciilor si conditiilor oferite.
Apoi am incercat sa fac o programare, ceea ce este mai greu deoarece "Nu vedeti?? Toate astea sunt vouchere!" Problema voucherelor (despre care doamna de la receptie a mentionat ca incearca sa termine o data cu ele) a fost mentionata periodic cat am stat in salon, ceea ce ma face sa ma intreb de ce saloanele mai participa la astfel de promotii daca deranjul este atat de mare?
In concluzie, salonul este amplasat accesibil si central, procedurile par sa fie eficiente (mi s-a parut ca paprika aplicata a avut efecte si dupa terminarea impachetarii), unele cliente sunt chiar multumite, dar conditiile oferite lasa de dorit, salonul nu este orientat pe nevoile clientilor, acestia sunt tratati diferit in functie de cat au platit, iar personalul nu este intotdeauna binevoitor. Mie mi s-a parut o experienta dezamagitoare!
Pana data viitoare,
From Mona with Gloss
marți, 15 februarie 2011
Concurs: Castiga un dvd aerobic Valentina Pelinel
Update 24 februarie ora 22:00 Concursul este inchis. Castigatoarele vor fi anuntate in urmatoarele 48 de ore.
Sub motto-ul "Esti asa cum vrei sa fii!" Valentina Pelinel si Luminita Nicolescu prezinta exercitii de incalzire a musculaturii, exercitii complexe pentru toate grupele de muschi (elasticitate, flexibilitate), exercitii la stepper pentru musculatura coapselor si a fesierilor, exercitii cu gantere la sol pentru muschii bratelor, pectoralilor si ai spatelui, exercitii pentru abdomen, coapse si fesieri si exercitii de relaxare. De asemenea, dvd-ul include si un exercitiu bonus!
Dvd-urile sunt oferite de Valentina Pelinel.
Reguli de participare:
1. Sa urmariti blogul prin Google Friend Connect sau prin Facebook (like in casuta de Facebook din stanga paginii);
2. Daca aveti blog sa scrieti un post despre acest concurs cu titlul "Concurs From Mona with Gloss: castiga un dvd aerobic Valentina Pelinel"(impreuna cu link-ul catre concurs), iar daca nu aveti, sa postati link-ul pe Facebook impreuna cu comentariul "Concurs From Mona with Gloss: castiga un dvd aerobic Valentina Pelinel";
3. Daca aveti blog sa ma treceti in blogroll sau in lista voastra de bloguri;
4. Sa lasati un comentariu la acest post cu numele sub care ma urmariti si precizarea Google Friend Connect/Facebook, link-ul postat cu acest concurs, adresa voastra de mail si raspunsul la intrebarea "Care este sportul/programul vostru de antrenament preferat?"
Concursul incepe in momentul postarii lui si dureaza pana in data de 24 februarie ora 22:00.Comentariile primite dupa aceasta ora nu vor mai putea fi luate in considerare pentru castigarea premiului.
De asemenea, se admite un singur comentariu de persoana. Daca ati trimis un comentariu incomplet, exista intotdeauna posibilitatea sa il stergeti pe cel trimis (care va aparea cu "continut sters de catre autorul sau") si sa mai trimiteti inca o data comentariul complet.
Castigatoarele vor fi alese prin intermediul random.org si vor fi anuntate in urmatoarele 48 de ore de la incheierea concursului intr-un post separat pe blog, dar si pe e-mail.
Va doresc succes!
From Mona with Gloss
luni, 14 februarie 2011
Tried&tested: Sampon si balsam Label.m pentru par vopsit
Am incercat samponul si balsamul Colour Stay de la Label.m, iar produsele mi-au placut foarte mult!
Samponul Colour Stay Label.m
Samponul Colour Stay ajuta la pastrarea culorii pentru o perioada mai indelungata si de asemenea, ofera si protectie UV. Acesta contine un amestec revolutionar format din proteine de grau si soia, matase hidrolizata, extracte de floarea soarelui si heligenol ce combate decolorarea parului si are 300 ml.
Samponul miroase foarte bine (mie mi s-a parut ca seamana cu o combinatie intre guma de mestecat si pepene) si aplicat pe par face foarte multa spuma. Parul este curatat in profunzime si pregatit pentru aplicarea balsamului.
Balsamul Colour Stay Label.m
Balsamul Colour Stay ofera ingrijire intensiva parului vopsit si contine o formula profesionala cu jojoba, matase hidrolizata, aloe si extracte de floarea soarelui. Heliogenolul continut combate decolorarea, iar complexul Enviroshield protejeaza impotriva coafarii la cald. De asemenea, balsamul ofera protectie UV si are 300 ml.
Produsul miroase la fel de bine ca si samponul, hidrateaza parul si il lasa usor de descurcat.
Dupa uscarea parului, acesta arata foarte bine si era stralucitor, nuanta mea de blond fiind pusa in evidenta. Nu stiu sa va spun exact cum se comporta si pe alte nuante de par vopsit, deoarece suvitele mele magenta nu mai sunt la fel de intense (dar dupa ce le voi reface voi testa gama aceasta si pe ele).
Am apreciat faptul ca samponul si balsamul au protectie UV si am testat si rezistenta la caldura oferita de balsam. Mi-am intins parul cu placa si rezultatul a fost foarte bun!
In concluzie, am fost foarte multumita de produsele Colour Stay de la Label.m si vi le recomand si voua! Si abia astept sa incerc si gama pentru reparare intensa!
Pana data viitoare,
From Mona with Gloss
Etichete:
balsam label.m,
label m,
label.m,
sampon label.m,
toni and guy,
tried and tested
duminică, 13 februarie 2011
Castigatoarele giveaway-ului si o noua surpriza
In primul rand doresc sa va multumesc tuturor pentru participare!
Din cele 137 de comentarii primite, 5 au fost duble, iar unul a fost eliminat de catre autorul sau, ceea ce inseamna ca au fost 126 de inscrieri valide. Castigatoarele au fost alese cu ajutorul random.org, iar acestea au fost numarul 41 (pentru cele 6 produse) si numarul 32 pentru fardul Rimmel. Comentariile au fost numarate excluzand cele 11 pozitii invalide.
Random.org a ales numarul 41 dupa cum urmeaza:
Comentariul ii apartine lui Sense, care a fost deja contactata pe e-mail.
Pentru castigarea fardului, random.org a ales numarul 32:
Din cele 137 de comentarii primite, 5 au fost duble, iar unul a fost eliminat de catre autorul sau, ceea ce inseamna ca au fost 126 de inscrieri valide. Castigatoarele au fost alese cu ajutorul random.org, iar acestea au fost numarul 41 (pentru cele 6 produse) si numarul 32 pentru fardul Rimmel. Comentariile au fost numarate excluzand cele 11 pozitii invalide.
Random.org a ales numarul 41 dupa cum urmeaza:
Comentariul ii apartine lui Sense, care a fost deja contactata pe e-mail.
Pentru castigarea fardului, random.org a ales numarul 32:
Comentariul a fost postat de foxy_kory, care a fost de asemenea, contactata pe e-mail.
Ambele castigatoare au indeplinit conditiile de participare, iar Sense este rugata sa imi trimita un e-mail in care sa imi spuna daca i-au placut produsele si sa scrie un scurt review despre acestea.
Felicitari pentru castigarea giveaway-ului!
Si de asemenea, vreau sa va anunt de inca o surpriza - marti (15 februarie) va incepe un nou concurs!
Pana data viitoare,
From Mona with Gloss
Genti din noua colectie Accesorize
Aseara am fost la cumparaturi in Baneasa Shopping City si m-am oprit la Accesorize pentru a-mi cumpara ceva din noua colectie. Aveam la mine cuponul cumparat de pe cautareduceri.ro care imi oferea o reducere de 50%, asa ca nu am rezistat in fata acestor genti. Si cum nu m-am putut hotari intre ele, le-am cumparat pe amandoua!
Gentile sunt sub forma de plic si sunt de fapt un portofel imbracat cu material sub forma de funda. Sunt perfecte pentru seara (si pentru cand ai nevoie doar de telefon si un ruj la tine pentru ca sunt foarte mici).
Gentile au si un lantisor atasat pentru a putea fi purtate si pe umar.
Pretul unei genti este de 154 lei, iar detaliile materialului le puteti vedea mai jos.
Sper sa va placa!
Pana data viitoare,
From Mona with Gloss
Gentile sunt sub forma de plic si sunt de fapt un portofel imbracat cu material sub forma de funda. Sunt perfecte pentru seara (si pentru cand ai nevoie doar de telefon si un ruj la tine pentru ca sunt foarte mici).
Gentile au si un lantisor atasat pentru a putea fi purtate si pe umar.
Pretul unei genti este de 154 lei, iar detaliile materialului le puteti vedea mai jos.
Sper sa va placa!
Pana data viitoare,
From Mona with Gloss
Abonați-vă la:
Postări (Atom)




















































